Friday, November 27, 2015

Lower Secondary School name Adam MickiewiczOne of the most beautiful buildings in the NS. It is now the middle school. The patron of this school is the most prominent Polish poet Adam Mickiewicz.
The photos were taken on 2 July 2015. (I had the break in blogging, but the camera was taking sometimes).

On the left Konarskiego street, on the right Długosza street.


 
Konarskiego street.

Looking through the archives I found another, completely different view of this building.
 This photo is taken from the street Matejko.
10 comments :

 1. saludos
  gracias por pasar a saludar mi ANCESTRAL...que es una breve compilación poética
  de mi vos del origen mapuche(pueblo ancestral de Chile) y que aún perdura en su ancestro
  con todo su cosmovisión y cultura...

  el hombre es un continúo saber y plasmar en el camino su don
  lo que le fue dado y lo que de suyo crece en sus ser y deja sus sabias enseñanzas
  así como su obra para que otros podamos vivirlas , si tal vez solo contemplar o quizás buscar en cada línea una comprensión mayor...eso e slo que se reflejan en las imágenes , la historia escrita en forma ,color ...que dejan el sello
  de lo que el hombre ha creado a través del tiempo y afortunadamente permanece...

  gracias!

  ReplyDelete
 2. I took the map and looked for your town: Nowy Sacz. I found it, it is located in the southern part of Poland. You seem to have many beautiful old buildings. Nice pictures.

  ReplyDelete
 3. Приятно учится в такой школе. Красивое здание

  ReplyDelete
 4. Beautiful building and in very good condition.

  ReplyDelete
 5. Piękny obiekt. Zwłaszcza ciekawe sgraffito .
  No i oczywiście ładnie pokazany :).

  ReplyDelete
 6. beautiful architecture ! love the buildings in your city ! sometimes we have to look up when we walk
  in the streets !
  I'm glad you are back

  ReplyDelete
 7. "Mariusz Witaj, jeśli chodzi o śmiech na stypie, masz całkowitą rację (stypa z definicji bywa radosna, szczególnie gdy jest podlewana procentami). Natomiast pisząc przypomniały mi się sceny z pogrzebów z udawaną histerią, czy jakimiś też udawanymi omdleniami, szczególnie gdy się wie, że nie wszystko między tymi ludźmi grało.

  A generalnie jeśli chodzi o blogerów polskich, wydaje mi się, że to jest jakieś dziwne towarzystwo. Są jacyś tacy drętwi. Przyznam, że dużo łatwiej jest nawiązać kontakty z blogerami z zagranicy. Polacy jakoś tak strasznie poważnie traktują swoje blogi. Odnoszę wrażenie, że wielu jest nastawionych głównie na zbieranie pochwał, na adorowanie ich twórczości blogowej - sami jednak niespecjalnie chcą w jakiś sposób docenić prace innych. Jakby bali się konkurencji? Zastanawiałem się i nadal zastanawiam, ile osób z proponowanej jedenastki dołączy do zabawy. Ja nawet rozumiem, że ktoś może nie chcieć zakłócać tematyki swojego bloga jakimś niezwiązanymi z treścią bloga tekstami. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za dwa, trzy miesiące usunąć tego posta.

  Zastanawiałem się, czy nie wyjść z zabawą poza Polskę, ale zrezygnowałem. I choć cały post jest polsku, od razu pojawił się komentarz z Norwegii, że oni tam też się bawią.

  W Polsce rzadko się zdarza, żeby ktoś, kto prowadzi dobrego bloga (np. robi świetne zdjęcia), chciał wchodzić na "słabsze" merytorycznie czy technicznie blogi. Natomiast mój blog jest odwiedzany regularnie (nawet jeśli nie często) przez wielu blogerów z zagranicy, choć mój blog przy ich bloga to Kopciuszek.

  (eh, taka refleksja mnie naszła)
  :)"
  Mariusz pozwoliłem sobie wkleić twoją wypowiedź z mojego bloga i odnieść się do niej ... tu na pewno jest łatwiej :).

  Po pierwsze na pewno zgadzam się z tym co napisałeś :).
  Tak poza tym, to zauważyłem u siebie taką zależność. Jeśli Ty u mnie, to ja u ciebie. Może to jest i logiczne, ale nie zawsze uda się odpowiedzieć na wszystkie posty.
  Po drugie, to zgadzam się z Tobą, że Polacy nie potrafią się bawić. Ja sam zastanawiałem się, czy wziąć udział w tej zabawie, no ale skoro ktoś zadał sobie trud żeby zauważyć mój blog, bo kultura wymaga, żeby mu odpowiedzieć na pytania i pokazać swoją ludzką twarz :).

  Jeszcze chcę nawiązać do odpowiedzi na moje pytania.
  Napisałeś, że w coś trzeba wierzyć. Oczywiście podzielam Twój pogląd i tu jest nawiązanie do humoru na stypach. Jeśli wierzę w Boga, to wiem, że zmarłego czeka piękniejsza przyszłość niż na tym ziemskim padole i nie wiem dlaczego stypa ma być smutną imprezą ? Przecież on udaje się do lepszego życia :).

  To takie moje przemyślenia i mam nadzieję, że ciebie nimi nie zanudziłem i nie obraziłem, ale lubię być szczery .
  Pozdrowienia z Legnicy zasyła Tomek :).

  ReplyDelete
 8. It is so beautiful! It looks like a fairy-tale. Good luck with your job, you are doing an invaluable thing for your town and country. Would love to visit Poland and especially Nowy Sacz one day :)

  ReplyDelete
 9. Muy bonito, precioso palacio. Unas fotos magníficas Mariusz, me han gustado mucho. Saludos desde España.

  ReplyDelete

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...